Jak poradzić sobie z negatywną historią BIK ?

Ilustracja do artykułu

Na początek dowiedzmy się czym jest BIK.

Jest to instytucja, której celem jest gromadzenie i udostępnianie danych informujących o historii kredytowej klientów banków i SKOK-ów. W założeniu BIK pełni rolę strażnika przed nieodpowiedzialnym zadłużaniem się Polaków. Nie oznacza to jednak, że przechowywane dane są negatywne – wręcz przeciwnie. Blisko 90 % danych to pozytywne opinie o kredytobiorcach, a więc takie które pomagają w ubieganiu się o dodatkowe wsparcie finansowe z zewnątrz. Ponadto Biura Informacji Kredytowej na podstawi Twojej historii wystawia ocenę punktową, która pomaga bankom w weryfikacji Twojej wypłacalności.

Jakie zatem dane przechowywane są w BIK?

Wśród danych na Twój temat banki uzyskają m.in.:

  • Twoje dane osobowe
  • Dane o twoim kredycie (data wzięcia, rodzaj, okres spłaty, waluta, harmonogram itp.)
  • Twojej aktualnej kwocie zadłużenia

Co w momencie kiedy moja historia BIK jest negatywna?

Nie oszukujmy się. Nie każdego stać na spłatę kredytu w czasie, w jakim się do tego zobowiązał. Informację o wszelkich zaległościach są przechowywane w BIK i każda instytucja, która opiera swoje kredyty na wglądzie do niego – zauważy Twoje „grzechy”. Jest jednak sposób, aby poprawić swoją ocenę.  Istnieją firmy, które oferują tzw. „czyszczenie BIK-u”.

Co to oznacza?

 Nic innego niż fakt, iż udając się do takiej placówki uzyskasz pomoc w polepszeniu Twojej historii kredytowej, tak abyś finalnie był bardziej wiarygodny na przyszłość.

W jaki sposób?

Pierwszym krokiem jaki zostanie postawiony w tym kierunku, jest dokładne prześledzenie historii Twoich kredytów, a szczególną uwagę firma czyszczącą przyłoży do kwestii formalnych, które podjął bank. Firma sprawdzi czy instytucja, w której wziąłeś kredyt, wywiązała się ze wszystkich swoich obowiązków należycie. Jeśli zatem bank np. nie przekazał Tobie informacji o powstaniu długu i przekazaniu Twoich danych do BIK, możemy ubiegać się o wyczyszczenie tego epizodu z naszej historii. Firma czyszcząca wystąpi, w Twoim imieniu, do banku o wyczyszczenie informacji na temat zaciągniętego długu z BIK.

Drugą możliwością, jaką oferują firmy czyszczące BIK jest oferta pożyczki na poczet spłaty aktualnych zobowiązań. W tej sposób, informacja o spłacie spływa na Twoje konto i od razu stajesz się bardziej wiarygodny. Co więcej, firma czyszcząca może zaoferować Ci kolejną pożyczkę, której spłata znowu zaplusuje na Twoje konto. Przeprowadzając kilka takich zabiegów, adnotacje na nasz temat zamieszczone w BIK będą zawierały głównie pozytywne opinie, a my będziemy mogli z czystym sumieniem udać się do banku i wnioskować o nowy kredyt.

Nasza oferta

Firma Kredytum.pl oferuje usługę tzw. czyszczenia BIKU. Nasi doradcy pomagają przedsiębiorcom, którzy z różnych powodów, nie posiadają pozytywnej opinii. Zdajemy sobie sprawę, że dane w BIK często nie odzwierciedlają ludzkich problemów, dlatego pomagamy je rozwiązać. Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ wiemy jak ważna jest płynność finansowa w takim biznesie. Jeśli zatem wpadłeś w kłopoty – my Ci pomożemy. Wystarczy, że zadzwonisz na naszą infolinię lub odwiedzisz nasz oddział.

Dawid

0

  polub opinię

17-11-2015 11:59

Ciekawe

Odpowiedz

Tworzysz nowy komentarz

captcha