Leasing operacyjny oferta i współpraca dla agentów i pośredników finansowych. Leasing operacyjny posiada wiele korzyści z których naprawdę warto skorzystać. Pokazuje, że częściej jest wybierany niż leasing finansowy.

Ilustracja do artykułu

Leasing operacyjny.

Jaka jest różnica między opcjami Leasing operacyjny a Leasing finansowy?

Zapewne wielu z nas się zastanawia, jaki rodzaj leasingu ma wybrać. Stoi przed dylematem leasing operacyjny czy leasing finansowy? Myśli, która oferta leasingu da jak najwięcej możliwości firmie, która z ofert leasingowych jest najbardziej opłacalna? Za którą się zapłaci więcej a za którą mniej? Zastanawiamy się czy czekają na nas jakieś ulgi podatkowe w leasingu operacyjnym czy nie?

Czym jest leasing operacyjny?

Leasing operacyjny jest najczęstszą formą leasingowania danego przedmiotu. Badania wykazują, że leasing operacyjny wybiera aż 70% małych i średnich firm, a największą popularnością cieszy się leasing operacyjny samochodu. Leasing operacyjny jest bardzo korzystny z powodu możliwości wpisania do ksiąg rachunkowych firmy, zalicza się wtedy opłaty leasingowe z tytułu leasing operacyjny do kosztów działalności firmy lub kosztów zarządu czy też kosztów sprzedaży. Leasing operacyjny i finansowy różnią się od siebie przede wszystkim amortyzacją. W przypadku leasingu operacyjnego amortyzacja firma leasingowa przejmuje na siebie amortyzację, a leasingobiorca może odpisać od podatku raty leasing operacyjny vat. Innymi słowy należy rozumieć to w ten sposób, że amortyzacja w przypadku leasingu operacyjnego jest przeniesiona na firmę leasingową. Oprócz tego przedmiot, który jest wzięty w leasing operacyjny jest majątkiem firmy leasingowej, nieco inaczej przedstawia się to w leasingu finansowym. W leasingu operacyjnym w w przeciwieństwie do leasingu finansowego jest stosowana niższa rata początkowa oraz wkład własny. Kredytum.pl zachęca do skorzystania z ich usług. Ponieważ każdy kto skorzysta z z ich oferty może mieć możliwość wybrania oferty leasing operacyjny bez wkładu własnego. Wszystko zależy od tego jaki zostanie wybrany bank lub partner oraz zależy również to od umowy leasingowej. Kredytum.pl współpracuje z wieloma bankami oraz partnerami dzięki czemu możliwości odnośnie wyboru są naprawdę ogromne. Także jak widać Leasing operacyjny różni się od leasingu finansowego. W kwestii kwalifikowania leasingu należy spełniać warunki umowy takie jak:

Jeżeli przedmiot podlega amortyzacji, umowa leasing operacyjny musi wynosić ponad 40% czasu amortyzacji (w przypadku samochodów jest to minimalne 2 lata).

Jeżeli przedmiotem jest nieruchomość w leasing nieruchomości czas wynosi minimalnie 2 lata (zazwyczaj 10 lat) ze względu na odpisy amortyzacji.

To tylko kilka z wielu korzyści jakie posiada leasing operacyjny. Postaram się jeszcze o nich powiedzieć. Kolejną korzyścią tego leasingu jest to, iż przedmiot leasingowy jest własnością majątku firmy na czas umowy leasingowej to leasingobiorca nie musi się martwić o wszelkie koszta związane czy to z naprawą czy konserwacją, wszystkie te koszta płaci leasingodawca. Także jak widać jest to bardzo duże udogodnienie. Nikt z nas nie lubi zbędnych i nie przewidzianych kosztów. Leasing operacyjnym jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm a dlaczego? Ponieważ pozwala na wliczenie leasing operacyjny vat w koszty firmy. Ogólnie rzecz mówiąc zapewne leasing jest to zdecydowanie lepsza opcja i rozwiązanie niż kredyt bankowy. Statystyki pokazują, że leasing operacyjny finansowy cieszy się zadowoleniem klientów w 39%. Wielu klientów nie poprzestaje na jednorazowej współpracy w wręcz przeciwnie wraca by pojąć ponownie leasing operacyjny finansowy.


W przypadku leasingu operacyjnego samochodu niesie on ze sobą bardzo wiele atrakcyjnych rozwiązań oraz korzyści. Ogromną korzyścią dla klienta jest to, że wszelkie opłaty, które są związane z eksploatacją samochodu pokrywa głównie firma leasingowa. Leasing operacyjny jest dużo częściej wybierany niż np. kredyt w banku. Leasing pozwala na rozwój firmy. Poprawia on również płynność finansową firmy oraz oferuje niskie koszty i niższy podatek dla firmy. Także na pierwszym miejscu jest stawiany leasing operacyjny, następnie leasing finansowy i inne formy leasingowe.

Podsumowanie Leasingu operacyjnego.

Leasing ten wybiera ponad 70% leasingobiorców, leasing operacyjny samochodu cieszy się największym zainteresowaniem. Leasing operacyjny różni się od leasingu finansowego tym, że nie wymaga zwykle wkładu własnego i jest o wiele niższy niż w przypadku leasingu finansowego. Wyróżnia się tym, że kosztami eksploatacji, które są związane z konserwacją czy naprawą nie zajmuje się osoba leasingująca, jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla tej osoby. Leasing operacyjny pozwala wpisać koszty wartości raty leasingowej do kosztów firmy leasingobiorcy. Ogromnym udogodnieniem jest również to, że leasing operacyjny umożliwia pod koniec umowy wykupić przedmiot leasingowany za bardzo niskie kwoty lub też daje inną możliwość to znaczy taką, że możliwa jest sprzedaż przedmiotu leasingowanego w leasing operacyjny na rzecz innego przedmiotu. Leasing operacyjny jest dużo łatwiejszy do zdobycia oraz nie obciąża historii kredytowej jak w przeciwieństwie do kredytu bankowego. Leasing operacyjny vat jest naliczany w ratach inaczej niż leasing finansowy czy kredyt.

Leasing operacyjny posiada wiele zalet i możliwości dlatego też jest najchętniej wybierany spośród klientów. Zaraz po nim klienci wybierają również leasing finansowy, o którym również postaram się powiedzieć parę słów.

Leasing finansowy.

Leasing finansowy różni się od leasingu operacyjnego mimo że zarówno jeden leasing jak i drugi podlega tym samym głównym zasadom leasingu. Mimo tego różnice widać gołym okiem. Głowna różnicą jest własność majątku jak to rozumieć? W przypadku projektu leasing operacyjny przedmiot leasingowy jest własnością majątkową firmy leasingującej. Inaczej jest w przypadku leasingu finansującego. To znaczy forma leasing finansowy odnosi się do korzyści majątkowej firmy leasingobiorcy. Także jak widać jest to jedna główna różnica, która jest znacząca.

Kolejnym czynnikiem formy leasing finansowy są ulgi podatkowe, jest tutaj zupełnie inaczej niż w przypadku leasingu operacyjnego, ponieważ odpisom księgowym podlegają jedynie raty leasingowe. Natomiast ma również możliwość wpisać koszty amortyzacyjne, eksploatacji, ubezpieczenie czy paliwo. Obydwa leasingi różnią się między sobą również w przypadku podatku VAT. To znaczy, że leasing operacyjny daje klientowi możliwość rozłożenia wartości podatku VAT w systemie rat leasingowych. Zupełnie inaczej jest w leasing finansowym. Leasing ten wymaga wpłacenia całej kwoty VAT z początkiem podpisania umowy lub przy przekazaniu przedmiotu. Także jak widać korzystniejsze rozwiązanie również w tej kwestii oferuje leasing operacyjny.

Leasing finansowy nie ma również minimalnego czasu leasingowania przedmiotu. Leasing finansowy wyróżnia się tym, że jest brak końcowej kwoty wykupu środka stałego, ponieważ leasingobiorca jest właścicielem bez dodatkowej opłaty. Leasing finansowy jest najczęściej wykorzystywany przez osoby, które planują zakup używanego samochodu. W takiej sytuacji odliczenia VAT jest bardziej korzystne w leasingu finansowym niż operacyjnym. A dlaczego? Ponieważ Vat nie jest już liczony od wartości całkowitej przedmiotu, a od marży sprzedawcy.

Zarówno jeden jak i drugi leasing jest korzystny wszystko zależy od potrzeb klienta.

Podsumowując.

Jeden i drugi leasing posiada wiele plusów. Leasing operacyjny jest bardziej korzystny w przypadku leasingowania nowego samochodu natomiast leasing finansowy lepiej sprawdzi się przy leasingowaniu używanego samochodu. Tak naprawdę wszystko zależy od sytuacji, oferty oraz możliwości.

Kredytum.pl to przede wszystkim: profesjonalne doradztwo, minimum formalności, korzystne oferty i bezpieczeństwo.

Profesjonalne doradztwo – w dziale profesjonalnego doradztwa pracują wykwalifikowani agenci, którzy są w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania. W razie jakichkolwiek wątpliwości czekają na telefon.

Minimum formalności – Doskonale zdają sobie sprawę, że każdy w obecnych czasach ceni i szanuje swój czas dlatego też formalności są ograniczone do minimum a do tego klient może podpisać umowę bez sprawdzania BIK.

Korzystne oferty – posiadają szeroki wachlarz ofert, w którym zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Otwarci są również na wszelkie propozycje oraz negocjacje.

Bezpieczeństwo – Doskonale wiedzą, że wielu a może nawet wszystkim zależy na szczególnym bezpieczeństwu. Dlatego też gwarantują bezpieczeństwo w 100%.

Leasing samochodu osobowego.

Kredytum.pl doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest dla każdej firmy posiadanie sprawnego samochodu, ponieważ różne nie przyjemne sytuacje na drogach może każdego z nas spotkać. Leasing takich marek jak Audi, BMW, Ford czy VW jest naprawdę prosty. Posiadają wiele rewelacyjnych rozwiązań dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Nie ma tutaj rozróżnienia na małe średnie czy duże przedsiębiorstwa. Każde z nich może liczyć na pomoc z ich strony.

Leasing samochodów ciężarowych i dostawczych.

Kredytum.pl posiada również atrakcyjne oferty dla osób które prowadzą firmy transportowe. Kierują swoją ofertę również do tych osób, które poszukują jak najlepszej formy finansowania. Kredytum.pl posiada leasing różnego rodzaju pojazdów i maszyn w oparciu o uproszczone zasady. Leasing może zostać udzielony na podstawie wpisu i regonu lub KRS. Posiadają wyjątkową ofertę dzięki temu, że współpracują z najlepszymi dealerami.

Leasing autobusów i autokarów.

Kredytum.pl posiada również ofertę dla osób, które potrzebują środków na zakup nowego autokaru dla swojej firmy. Wystarczy w tej kwestii skontaktować się z agentem, który udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania oraz udzieli wszelkich informacji dotyczących tej oferty. Dzięki ofercie Kredytum.pl osoba, która prowadzi branżę turystyczną będzie mogła rozwinąć swój biznes a do tego będzie mogła zachować swoją płynność finansową. Każdy kto posiada własną działalność może otrzymać umowę bez BIK.

Leasing urządzeń i maszyn.

Kredytum.pl jest w stanie również sfinansować różnego rodzaju urządzenia biurowe i rolnicze a także specjalistyczne maszyny, bez których tak naprawdę przedsiębiorstwo nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Są otwarci na wszelkie propozycje ze strony klienta. Gwarantują także że każda propozycja zostanie przez nich rozpatrzona. W razie jakichkolwiek pytań zapraszają do kontaktu.

Leasing sprzętu medycznego.

Kredytum.pl wyróżnia to, że jeżeli będzie tylko taka potrzeba są w stanie sfinansować sprzęt medyczny. Kierują swoją ofertę do osób które np. prowadzą własną klinikę medyczną, do dentystów i innych lekarzy. Dzięki ofercie Kredytum.pl każda osoba z branży medycznej będzie mogła zakupić niezbędny sprzęt np. do swojego gabinetu. Sprzęt taki może nawet uratować ludzkie życie. Nie ma tutaj konieczności angażowania wielkich nakładów pieniężnych. Wszystkim zajmuje się kredytum.pl to znaczy kupnem i wszelkimi formalnościami. Dają możliwość cieszenia się z nowego sprzętu w zamian za miesięczne raty.

Inne ważne informacje.

Co to jest leasing?

Leasing jest to umowa, która jest zawarta między dwoma stronami. Umowa ta zakłada, że jedna ze stron kupuje oraz następnie wypożycza sprzęt, będący przedmiotem umowy drugiej stronie, w zamian za spłatę miesięcznych rat. Czas trwania umowy oraz wysokość rat są kwestią umowy.

Kto jest tak naprawdę właścicielem przedmiotu?

Właścicielem przedmiotu umowy jest firma Kredytum.pl przez cały okres trwania tej umowy. Oczywiście leasingobiorca ma możliwość stania się właścicielem pojazdu ale dopiero po zakończeniu i jak wypełni wszystkie warunki umowy. Leasingobiorca ma również możliwość wcześniejszego wykupu na specjalnych warunkach.

Kto płaci za ubezpieczenie?

W przypadku ubezpieczenia to leasingobiorca ponosi wszelkie koszty, które wynikają z użytkowania przedmiotu umowy. Leasingobiorca zobowiązany jest do zapłacenia ubezpieczenia, spłaty mandatów oraz musi płacić za paliwo.

Jak długo trwają formalności?

Firma Kredytum.pl stara się by wszelkie formalności były załatwione możliwie w jak najkrótszym czasie, aby nie przekroczył 7 dni. Są takie sytuacje, że cały proces trwa zaledwie kilka dni, ponieważ szanują i cenią czas klienta.

Sprzęt musi być nowy?

Kredytum.pl nie tylko zajmuje się leasingiem sprzętu nowego ale również używanego. Tak naprawdę wszystko zależy od klienta w jaki sposób i od kogo odkupią przedmiot umowy. Wyróżniają się tym, że agenci współpracują z wieloma firmami także z branżą motoryzacyjną. Zawsze służą pomocą w wyborze jak najlepszego towaru.

Czy Kredytum.pl oferuje leasing zwrotny?

Tak jak najbardziej. Istnieje możliwość, że to właśnie Kredytum.pl kupi samochód klienta od niego a później wypożyczą go w zamian za spłacanie rat. Rozwiązanie takie pozwala klientowi na zdobycie dodatkowych środków pieniężnych, które można przeznaczyć na dowolny cel.

Leasing operacyjny jak wybrać najlepszy dla siebie?

Aby móc wybrać dla siebie jak najlepszy leasing warto wiedzieć na samym początku jakie ma plusy. Wyżej już o nich wspomniałam przypomnę tutaj tylko pokrótce w celu przypomnienia.

Plusy leasingu operacyjnego:

Leasing operacyjny wybiera 70% firm, leasing ten jest korzystny ponieważ firma może wpisać się do księgi rachunkowej. Leasing operacyjny jest lepszy od leasingu finansowego również w amortyzacji. W Leasingu operacyjnym amortyzacja jest przeniesiona na firmę leasingową. W Leasingu operacyjnym przedmiot, który jest leasingowany staje się własnością firmy leasingowej. Kolejnym plusem jest to, że raty pożyczkowe czy wkład własny może być niższy niż w przypadku leasingu finansowego. Następny plus to iż w przypadku uszkodzenia bądź konserwacji za wszelkie naprawy płaci firma leasingowa. Jest to jedna z większych korzyści. Leasing operacyjny jest korzystny zarówno dla małych jak i dużych firm.

Dzięki temu, że firma leasingowa ponosi wszelkie opłaty eksploatacyjne oraz firma klienta nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów to małe i średnie przedsiębiorstwa wybierają właśnie leasing operacyjny, ponieważ pod wieloma względami jest bardziej korzystny niż leasing finansujący. Klient może sobie obliczyć ile leasingu operacyjnego może dostać i na jaki czas. Aby ubiegać się o taki leasing wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się w zakładce wypełnij formularz. Po czym wystarczy poczekać a pracownik na pewno oddzwoni i na pewno poinformuje o dalszym przebiegu. Oprócz tego w zakładce współpraca klient może znaleźć dla siebie dodatkową lub stałą pracę.

Współpraca z Kredytum. pl

Współpraca dla agentów.

Kredytum.pl poszukuje chętnych osób do współpracy na stanowisku agenta. Wystarczy posiadać umiejętności interpersonalne, który ułatwia on współpracę z potencjalnymi klientami.

Praca agenta polega na pośredniczeniu i zapewnienie klientom jak najlepszych rozwiązań kredytowych, którzy potrzebują pomocy finansowej. Korzystnym rozwiązaniem dla agenta jest to, żeby znalazł wśród swoich znajomych, rodzinie czy przyjaciół klientów i po prostu zaproponował im pożyczkę czy leasing. Statystyki pokazują że blisko 70% dorosłych Polaków posiada kredyt a co piąty chciałby go zaciągnąć w celu zaspokojenia swoich potrzeb np. na zakup nowego sprzętu, wykonanie remontu czy wspólne wakacje z rodziną. Praca na stanowisku agenta może być praca na pełen etat lub dodatkowe źródło dochodu. Oprócz tego nikt nie narzuca żadnego planu sprzedażowego. Kredytum.pl specjalizuje się w leasingu dlatego też są zainteresowani współpracą z osobami, które pracują w branży motoryzacyjnej. Ponieważ osoby z takiej branż mają większe możliwości sprzedaży. Najważniejsze jest to by agent potrafił znaleźć klientów. Jeżeli agent obraca się w licznym środowisku lub posiada pracę, która polega na kontakcie z wieloma osobami to ma naprawdę duże szanse na odniesienie sukcesu. Praca ta jest stworzona dla osób, które wiedzą np. jak sprzedawać samochody. Agent może zarobić dodatkowe pieniądze. Wystarczy, że każdemu z kim ma kontakt zaproponuje swoje usługi. Agenci potrafią zarobić nawet kilkaset złotych na jednej transakcji a niektórzy nawet kilka tysięcy.

Kredytum.pl gwarantuje bezpłatne szkolenia oraz narzędzia bez których agent nie mógłby pracować. Do tych narzędzi należy: opracowane przez programistów rozwiązania których celem jest ułatwienie pracy każdego agenta. Każdy agent ma dostęp do klientów, wniosków i to z każdego miejsca na ziemi za pośrednictwem internetu. Agent dzięki tym narzędziom załatwi wszystko nie potrzebuje ani biura ani sekretarki. Oprócz tego wszystkiego każdy agent otrzymuje darmową stronę internetową oraz pakiet ulotek, które reklamują działalność agenta na start.

Współpraca dla partnerów biznesowych.

Kredytum.pl poszukuje partnerów biznesowych głównie z branży motoryzacyjnej. Świadczą również prężnie usługi w branży budowlanej (zapewniają swoim klientom specjalistyczne maszyny). Specjalizują się również w branży turystycznej (leasingują autobusy i autokary). Posiadają szerokie możliwości, dlatego też chcą wejść we współpracę z dostawcami różnych usług. Pragną ciągle się rozwijać nie chcą stać w miejscu a chcą to wszystko robić dla swoich klientów, chcą zaspokajać ich potrzeby. Posiadają różne kanały dystrybucyjne takie jak: mobilni agenci, call center oraz strony internetowe.

Mobilni agenci – codziennie trafiają do setek osób w celu przedstawienia usług. Jest już ich ponad 13 tysięcy ale cały czas są poszukiwani nowi.

Call Center – pracują w nim teledoradcy, którzy są odpowiednio przeszkoleni i wykwalifikowani. Posiadają również długi staż pracy. Dlatego też nie nie ma dla nich pytania na które nie znali by odpowiedzi.

Strony internetowe służą do celów reklamy produktów i usług Kredytum.pl. Zależy im aby ich oferta trafiła do jak największej ilości internautów. Dlatego też nad stronami internetowymi cały czas pracują informatycy, którzy je stale ulepszają.

Kredytum.pl są liderem na rynku, który oferuje produkty finansowe. Posiadają wysoką pozycję na rynku, którą zawdzięczaja tylko i wyłącznie sobie dzięki swojej ciężkiej pracy. Oczywiście swojej propozycji współpracy nie kierują tylko do branży motoryzacyjnej. Są otwarci na wszelkie propozycje z branżami różnych firm. Zależy m na współpracy z takimi branżami jak branża energetyczna, telekomunikacyjna, ubezpieczeniowa, reklamowa i inne. Pracownicy Kredytum.pl dzięki swoim kanałom dystrybucyjnym są w stanie reklamować produkty firm które zechciały by podjąć współpracę z Kredytum.pl. Call Center jest zawsze gotowy do reklamowania produktów i usług. Kredytum.pl może również dołączyć ulotki do każdej umowy podpisanej przez agenta i dzięki temu firma współpracująca zyska codziennie kilkaset potencjalnych klientów. Kredytum.pl serdecznie zaprasza do współpracy.

Dane kontaktowe z Kredytum. pl

Kredytum.pl Spółka Akcyjna

Ul. Koszalińska 31/4

78100 Kołobrzeg

tel: 814 400 001

email: agent@kredytum. pl
Kontaktować się również można za pomocą formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej.

Tworzysz nowy komentarz

captcha