Leasing zwrotny czyli sprzedaje auto i wciąż z niego korzystam

Ilustracja do artykułu

Leasing zwrotny samochodu firmowego jest bardzo ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy w szybki sposób pozyskać kapitał inwestycyjny. W taki sposób możemy uzyskać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od tego jakim samochodem dysponujemy i przez jaki czas. Jest to dość nowe rozwiązanie na naszym rynku, ale już zdążyło zyskać sporą liczbę swoich zwolenników. 

Coraz większa popularność leasingu zwrotnego jako narzędzia finansowania sprawia, że firmy pożyczkowe znacznie częściej oferują tego typu usługi w swoich placówkach. Jest to z jednej strony sposób na uzyskanie pieniędzy na bieżące wydatki jak i również sposób na uwolnienie kapitału, który jest zamrożony w części majątku naszej firmy. 

Leasing zwrotny polega na tym, że firma leasingująca odkupuje od nas samochód, który staje się przedmiotem umowy, a następnie wypożycza go nam na określonych w umowie zasadach. W taki sposób sprzedajemy auto, ale finalnie wciąż jesteśmy jego użytkownikami. Umowa zapewnia nam, że to my będziemy jedynym użytkownikiem samochodu do końca trwania umowy. Warto dodać, że istnieje możliwość wykupu samochodu po zakończeniu całej procedury – to zależy od tego na jakich warunkach zawarliśmy leasing.

Kwotę, którą otrzymamy od firmy pożyczkowej w zamian za sprzedaż samochodu, możemy przeznaczyć na dowolny cel, a spłacać będziemy jedynie miesięczne raty w zamian za użytkowanie samochodu. Oferta tego typu jest znacznie bardziej korzystna niż tradycyjny kredyt, w przypadku kiedy przeznaczylibyśmy go na zakup samochodu. Jak wspomniałem w artykule „Leasing to najczęstszy wybór wśród przedsiębiorców” na leasing decyduje się blisko 70% przedsiębiorców, którzy chcą w tej sposób finansować zakup pojazdów dla swojej firmy. 

Firma Kredytum.pl oferuje leasing zwrotny wszelkiego rodzaju samochodów oraz pojazdów firmowych. Nie ma większego znaczenia czy potrzebny Ci samochód służbowy typu BMW dla swoich pracowników czy samochód dostawczy, który będzie służył jako narzędzie pracy. Wspieramy przedsiębiorstwa zarówno małe jak i średnie. Nasi agenci zajmują się także leasingiem sprzętu specjalistycznego na atrakcyjnych warunkach. Jeśli mowa o sprzęcie nie mamy właściwie żadnych ograniczeń – możemy pomóc Ci pozyskać sprzęt rolniczy, biurowy, a nawet medyczny. Wszelkiego rodzaju prasy, taśmociągi, maszyny ciężkie oraz wiele innych. Wszystko zależy od tego, jakie masz zapotrzebowanie. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym doradcą i omówisz szczegóły. Decyzję o leasingu przyznamy w ciągu paru dni, co oznacza, że pieniądze na swoim koncie będziesz miał w tym samym czasie.

Tworzysz nowy komentarz

captcha